Corporate

About Us

U.F.T. In addition to distribution and marketing business in Samsun International Furkan Transport has started since 01.06.2008 international transport operations .

Our company is ISO 9001: 2008 Quality Management System and ISO 22000 : 2005 Food Safety Management System began its work in accordance with the installation and execution , has provided basic structures to have these documents within two months .

Our company is the transportation conditions in the market , it has found more appropriate to invest in much-needed weight Temperature controlled transport.

Our company has 15 self-owned and 1 refrigerated trailer tool.

Our company is the number of vehicles owned refrigerated until the end of 2010 to 15 , the number of vehicles to remove 10 tilt It aims . ( Our company has captured the target before the end of 2010 and through the years , the number of vehicles owned refrigerated 15 ' E , 12 to tilt the number of vehicles has increased . )

Our vehicles are equipped with a satellite tracking system. In this way, the vehicle position and Termoking ( refrigerated cabinet where your cargo ) is followed degree of control can be done .

Professional drivers and administrative staff can provide the most appropriate solutions can provide continuous information flow as soon as possible and in any problems.

Our company carries property , 1.5 million euros, or care as is guaranteed by CMR insurance.

In the transport sector ISO 9001 : 2000 and ISO 22000: 2005 quality system management, document our We confirm our difference , our excellent organization we do according to your needs , We prove providing the best price for the best transport service.

Customer focused solutions are always open and ready .

Our competition is intended to bring understanding to a higher level of service quality only .

Kalite Politikamız

Gıda taşımacılığı tekniğine uygun ve hijyenik olarak gıdanın taşınması, meydana gelebilecek olan tehlikelerin risk analizini yapmak ve koruyucu önlemleri alarak, gıda güvenliğini sağlamak

Müşteri ihtiyaçlarına yönelik kaliteli hizmet sunmak için yüklemeden başlayarak, proses aşamalarında ve teslimata kadar ilgili yasa ve standartlara uymak

Hizmet teknolojimizi geliştirerek, hizmet kalitesini sürekli iyileştirmek ve hizmet şartlarını en üst düzeyde yerine getirerek ihtiyaç ve talepleri karşılayabilmek.

Çalışanların niteliklerini arttırıp, katılımlarını sağlayarak deneyimlerini sistemin etkinliği içerisinde yüksek verime dönüştürmek.

Kaliteyi sürekli gelişim ile birleştirerek “yüksek verime bağlı düşük maliyet” ilkesi ile sektörde tercih edilir bir marka olmak.

En üst düzeyde müşteri memnuniyetini sağlamak.

Çalışanlarımız Tedarikçilerimiz ve Müşterilerimiz ile birlikte Firmamızda uygulanmakta olan Kalite ve Gıda Güvenliği Entegre Yönetim Sistemini sürekli iyileştirmek.

Belgelerimiz

U.F.T. International Furkan Transport

Quality and Qualification Certificates

Contact

U.F.T. International Furkan Transport Ltd. Şti.

Örnek Sanayi sitesi Kirazlık Mah. 18. Cad. No : 2
Kutlukent / Samsun / Turkey

Phone : +90 362 266 83 33
Fax : +90 362 266 66 10

uft@uft.com.tr

U.F.T. International Furkan Transport Ltd. Şti. © 2015 All Rights Reserved.
Şanlıtürk Bilişim